אביב שיפוצים

החלטנו להתחדש ובחרנו צבע לבית

החלטנו להתחדש ובחרנו צבע לבית

החלטנו להתחדש ובחרנו צבע לבית:

צביעת בתים עשויה לאתגר וכך גם בחירת צבע לבית.

צביעת בתים, אשר נעשית באופן מקצועי, אמורה לספק חוויה שלמה של התחדשות והתרעננות במקום המגורים או המשרד שלנו ובין אם אנו בוחרים בגוון לבן,שמנת או מתוך שלל הגוונים האחרים; צביעת בתים דורשת ידע וניסיון וראוי כי צבע לבית ייבחר בקפידה כשם שאנו בוחרים פריטי עיצוב ודקורציה בביתנו.

צביעת בתים, לעיתים, עשויה להוביל למגוון תרחישים לא רצויים במידה והמלאכה נעשית על ידי צבעי ללא ניסיון.

לדוגמא, מקרה בו הואלנו לבחור צבע לבית, התחלנו במלאכת העשייה וצביעת הבית אך במהלך הדרך(בדרך כלל לאחר התייבשות השכבה הראשונה)גילינו כי צביעת בתים עשויה להיות “טריקית” ונותרנו עם מריחות של תנועות המברשת או שמא הופתענו לגלות, לאחר צביעת הבית, כי התשתית(מבנה ומצב הקיר לפני הצביעה)הייתה במצב ירוד או פגום והצבע פשוט מתקלף ולא “מחזיק”.

מתוך כך, כאשר נופלת ההחלטה לצבוע את ביתכם, חשוב להתייחס למספר אלמנטים:

  • צבע לבית הינו אלמנט אשר משפיע על התחושה בביתנו. כלומר, גוונים בהירים יעניקו תחושה מרחבית יותר, בעוד שגווני צבע בית כהים יפחיתו מתחושה זו ולמעשה נקבל את ההיפך; תחושה של הקטנה בחלל הבית.
  • בעת צביעת בתים, יש לשקול לבחור גוון אחד עיקרי עבור רוב קירות הבית וגוון משני אשר ישמש אותנו לצביעת קיר או שניים מסוימים בביתנו אשר אותו \ אותם ברצוננו לייחד ולהבדיל משאר קירות הבית.
  • בעת בחירת צבע לבית, השתדלו להתחשב במהות החדר המיועד להיצבע ומטרתו. במידה ואתם עוסקים בצביעת חדר השינה, עדיף ותבחרו בצבעים אשר נוטים להרגיע אתכם ולא צבעים עזים כמו אדום או צהוב.
  • אנחנו כנראה לא צריכים לספר לכם עד כמה מכעיס לגלות שאריות צבע על הרהיטים שלנו. טיפ קטן מאיתנו, כאשר אתם עוסקים בכיסוי רהיטיכם בעזרת ניילון או קרטונים, שימו לב כי נייר הדבק בו אתם משתמשים אינו נייר דבק (מסקנטייפ) שיהווה עבורכם קושי בזמן הסרתו. בעת צביעת בתים עדיף להשתמש בנייר דבק חזק, אך לא חזק מדי אשר ישאיר סימנים של דבק אחרי קילופו כשסיימנו לצבוע את הבית.

התחשבו בתשתית:

בעת צביעת בתים ולמעשה לפני הצביעה, שימו לב כי הקיר, במצבו הנוכחי לפני צביעת הבית, לא מתקלף, לא ספוג רטיבויות ולא סובל מריקבונות כאלו ואחרים. גם אם בחרתם צבע לבית באיכותו הגבוהה ביותר, הוא פשוט לא “יחזיק” על קיר מתקלף, רטוב או פגום בכל דרך דומה. בחלק מהמקרים ניתן לבצע עבודת טיח(“שפכטל”) פשוטה ובחלק מהמקרים יש לטפל ברטיבויות עמוקות יותר כך שהואילו והזמינו איש מקצוע במידה ונתקלתם בקשיים ואתגרים בעת צביעת הבית.

תתחדשו!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support