אביב שיפוצים

חלוקת דירות לעומת פיצולן

חלוקת דירות לעומת פיצולן

חלוקת דירות לעומת פיצולן:

עבור אנשים רבים, חלוקת דירות מהווה צורך של ממש ועבור חלק מהאנשים חלוקת דירות מתבקשת בתור פתרון דקורטיבי-עיצובי. לעיתים, העיצוב של הבית שלנו כבר לא ממש “עושה לנו את זה” ואנו מבקשים לבצע חלוקה של הדירה.

בניגוד לפיצול לדירות, חלוקת דירות אינה מצריכה שינויים במערכות חשמל, מים, גז וצנרות למיניהן. היות ונושא של פיצול דירות לא תמיד תאפשר (קיימים קריטריונים עבור פיצול דירות חוקי) ולא תמיד מתבקש, חלוקת דירות עשויה להוות פתרון יעיל לנושא חלוקת החלל בבית. ישנם מקרים שונים בהם אנשים בוחרים לבצע חלוקת דירות. היות והחיים שלנו הינם דינמיים וגמישים, סטטוס המגורים שלנו לעיתים גם משתנה ונפוצים המקרים בהם, לדוגמה; הילדים שלנו עוזבים את הבית, או שמא חדר העבודה כבר אינו משמש אותנו לעיתים קרובות.

במקרים מסוג זה, אנו נותרים עם חלל בבית אשר לא מנוצל כראוי ונושא של חלוקת הדירה לפתע עומד בפתח. במקרים אחרים, ניתן לבצע חלוקת דירות במבנים ישנים אשר עיצובם עשוי להיות לוקה בחסר או מיושן, דבר הגורם לשטחים וחלל לא מנוצלים.

חלוקת דירות | האם ניתן “פשוט לבצע”

ובכן, כמו במקרים רבים אחרים, כל מקרה לגופו ולפעמים יש צורך בהריסת קורות-תמיכה למיניהן או בשינויים מאסיביים יותר. יש לציין כי, בניגוד לפיצול דירות, חלוקת דירות לעיתים מתאפשרת ללא בקשת אישור משכני הבניין. למעשה, כל עוד לא נעשים שינויי תשתיות למיניהן ולא נעשה שינוי או שיפוץ על גבי חזית הבניין, קיים הסיכוי כי תוכלו לבצע חלוקת דירות ללא אישורים מיוחדים.

כיצד לבחור איש מקצוע נכון עבור חלוקת דירות

הטיפים שלנו עבורכם הם;

  • פשוט לבקש מאיש המקצוע שלכם את תיק עבודותיו או המלצות מלקוחות אשר עברו תהליך דומה של חלוקת דירות.

חלוקת דירות מצריכה עין חדה ועיצובית אשר תוכל לכוון אתכם לקבלת תוצאות נכונות;

  • בעת קבלת הצעת המחיר או בזמן השיחה עם איש המקצוע, אל תהססו לבקש את דעתו לגבי תהליך השיפוץ וחלוקת הבית על מנת שתהיו מסוגלים לחוש את רמת היצירתיות שלו והמקצוענות.

מבט מן הצד עשוי להועיל עד מאוד

במידה ובחרתם לבצע חלוקת דירות, אתם עומדים בפתח של תהליך. לעיתים מסורבל ולעיתים פחות, אך עדיין תהליך. מן הראוי כי תקבלו יד מכוונת או לכל הפחות עיצה מאיש מקצוע נוסף. תטיבו עם עצמכם אם תחליטו לבקש עזרה ממעצב פנים או אדריכל בעת חלוקת הדירה שלכם.

מתי אין צורך באישור? כאשר השינוי בדירה נחשב כ´פנימי´ ואינו בצד החיצוני של הבניין אלא אגפי. בנוסף לכך, כאשר השינוי אינו פוגע בחזות הבניין, בשלד, בצנרת או בכל ציוד משותף אחר וגם אינו משנה את מספר יחידות הדיור הקיימות בדירה. במילים אחרות, כאשר התשתית הקיימת מאפשרת פיצול דירה ללא שינוי משמעותי. אם ביצעתם פיצול דירות ללא היתר, לקחתם סיכון שהרשות תתבע אתכם וכן תידרשו לשלם היטל השבחה בדיעבד. לפני ביצוע פיצול או חלוקת דירות רצוי לגשת לאדריכל, להכין תוכנית מפורטת, להגישה לוועדה המאשרת של הרשות, ולפעול על פי
חוק.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support